Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Michał Kot

Licencjonowane gry i ćwiczenia biznesowe. Sale konferencyjne i hotele

O jakich rzeczach powinno się pamiętać podczas szukania swojej pierwszej pracy.


O tym, w jaki sposób rozwinie się czyjaś zawodowa kariera w znacznej mierze będzie uzależnione od tego, gdzie się zacznie na samym początku. Z tego też powodu zanim się podejmie ostateczna decyzję należy dobrze przemyśleć, czy aby tam na pewno będzie miejsce, które zagwarantuje odpowiednią przyszłość. Rzecz jasna nie w każdych okolicznościach będzie możliwość wyboru, ale czasami warto nieco poszukać odrobinę dłużej niż narzekać później na decyzję, którą się podjęło.

Przede wszystkim powinno zaznajomić się z wybraną firmą, sprawdzić jej pozycję rynkową i to, co do tej pory osiągnęła. Trzeba zorientować się również, jak sprawdza się jako pracodawca i jakie są w niej warunki pracy. W tym przypadku wyśmienitym źródłem takich informacji przede wszystkim będą przeszli i obecni pracownicy, jacy będą mogli mnóstwo ciekawych rzeczy powiedzieć o miejscu, w jakim pracują.

Oczywiście najważniejszym kryterium w czasie wyboru swojej pierwszej firmy jest wynagrodzenie, i chyba długo nic się w tym zakresie nie zmieni. Jest oczywistym, że rozpoczynając pierwszą pracę na samym początku przedział zarobków może być niski, lecz najlepiej związać się z firmą, w której będą jakieś możliwości.

Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób w czasie podjęcia decyzji bierze także pod uwagę pozapłacowe czynniki. I coraz częściej to właśnie takie dodatki stanowią istotny argument w kuszeniu dobrych kandydatów. Z tego też powodu podczas negocjacji warto zorientować się, co proponuje dana firma, a w pierwszej kolejności zastanowić się porządnie, które mogą być dla nas ważne.

O ile zaczynając swoją zawodową karierę pierwsze parę lat to nauka i zdobywanie nowej wiedzy, to w dalszym okresie czasu niejeden pracownik staje w miejscu ze swoim rozwojem. Warto więc podczas składania dokumentów dowiedzieć się, jakie i w tej kwestii mogą być możliwości, czy wybrany pracodawca będzie zapewniał kursy i szkolenia dopasowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego pracownika.

Na sam koniec wspomnieć też warto o atmosferze oraz klimacie które będą panować w nowej firmie. W końcu można w niej spędzić dużą część swojego życia, więc byłoby bardzo dobrze, żeby ten czas nie stał się przykrym, niewdzięcznym obowiązkiem. Tak więc i o to można się dowiedzieć, jeżeli szukać się będzie swojej pierwszej pracy.