Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Michał Kot

Licencjonowane gry i ćwiczenia biznesowe. Sale konferencyjne i hotele

Wesprzyj swój rozwój zawodowy – garść sugestii doradcy zawodowego

Namówiliśmy doświadczonego doradcę z popularnego vortalu rekrutacyjnego Szukam Pracy do opracowania komentarza dot. działań, którymi można wesprzeć własną karierę. Tu poznasz opinie naszego gościa.

Obmyślanie kariery zawodowej uważa się za ważną dziedzinę życia każdego zatrudnionego, który naprawdę rozważa temat własnej przyszłości. Tak postrzegana operatywność to nie tylko mądre zachowanie, ale także zapewniające niemałe beneficja. O czym mowa?

Dzięki planowaniu własnej ścieżki profesjonalisty dokładnie wiemy, dokąd zmierzamy, w jaki sposób chcemy się tam dostać i jakie mamy zamiary. Nie działamy więc na chybił trafił, a kierujemy się do celu precyzyjnie wytyczoną ścieżką. Tym sposobem łatwiej nam zdobyć to, co pierwotnie zaplanowaliśmy. Nasze metody postępowania są bardziej ułożone i ukierunkowane, stąd przygotowujemy się na sukces – nie przegraną.

„Projektowanie” rozwoju zawodowego pozwala nam także na dokładne formowanie własnego bytowania zawodowego, a nie ufanie w przypadek. Co więcej, pozwala nam także pielęgnować własny sposób bycia. Planując rozwój kariery, spostrzeżesz, iż wzrośnie Twoje zdecydowanie. Człowiek, który doskonale wie, jaki obrał cel, jest bardziej ekstrawersyjny, czuje się silniejszy, mniej bezradny, a przede wszystkim nie zachowuje się obojętnie. Do swoich obowiązków i kariery odnosi się rozważnie i odpowiedzialne – wspomniane cechy bez dwóch zdań są charakterystyczne dla człowieka sukcesu.

To od naszego postępowania w większości zależy to, jak ma się przedstawiać ścieżka naszej kariery oraz jak ma się odbywać nasz rozwój umiejętności. W czasach, w jakich przyszło nam funkcjonować, pozyskanie, jak również utrzymanie dogodnej posady jest sporym wyzwaniem, rynek pracy ustawicznie ulega istotnym zmianom, więc każdy z nas powinien umieć się dostroić do wahającej się sytuacji na rynku pracy. Aby móc się nazywać wartością dodaną dla pracodawcy, kluczowe będzie zarysowanie ścieżki swojego rozwoju kompetencyjnego. Aby zatriumfować, nie można stronić od pracy oraz wysiłku, żaden pracodawca nie zakołacze do nas i nie zaproponuje nam fantastycznie funkcjonującego stanowiska. Z tego względu już teraz opracuj własną karierę zawodową i określ punkty docelowe, do jakich myślisz zmierzać i co najbardziej kluczowe – które pozostają w Twoim zasięgu. Przekonasz się, że opracowanie ścieżki kariery zawodowej zapewni Ci niespodziewanie dużo zysków.

Autor: Szukam pracy