Szkolenia zamknięte i wyjazdy team building – Michał Kot

Licencjonowane gry i ćwiczenia biznesowe. Sale konferencyjne i hotele

O czym należy pamiętać przy szukaniu swojej pierwszej pracy.


O tym, w jaki sposób rozwinie się czyjaś kariera zawodowa w znacznej mierze będzie zależało od tego, gdzie się zacznie po skończeniu nauki. Dlatego też przed podjęciem zatrudnienia należy dobrze przemyśleć, czy tam jednak będzie miejsce, o którym się będzie marzyło. W praktyce nie zawsze będzie możliwość wybierania, ale niekiedy warto nieco dłużej poszukać niż narzekać później na złą decyzję.

Na samym początku trzeba zapoznać się z wybraną firmą, ocenić jej pozycję na rynku i to, co do tej pory osiągnęła. Warto się również zorientować, jak jest oceniana jako pracodawca i jakie są w niej warunki pracy. Tutaj rewelacyjnym źródłem takich informacji będą w pierwszej kolejności aktualni i przeszli pracownicy, którzy będą mogli mnóstwo interesującego powiedzieć o miejscu, w którym pracują.

W praktyce podstawowym aspektem przy wyborze pierwszej firmy jest wynagrodzenie, i raczej długo nic się w tym zakresie nie zmieni. Jest oczywistym, że zaczynając zarobkową pracę na samym początku przedział pensji może być dość niski, ale warto związać się z firmą, w której będą ciekawe możliwości.

Jednak w przeciągu ostatniego czasu coraz więcej osób przy podejmowaniu ostatecznej decyzji bierze także pod uwagę pozapłacowe czynniki. I w wielu przypadkach to właśnie te dodatki stanowią istotny argument w zachęceniu najlepszych chętnych. Z tego też powodu w czasie rozmów należy dowiedzieć się, co oferuje dana firma, a przede wszystkim porządnie się zastanowić, które będą ważne i istotne.

O ile zaczynając pierwsze lata to czas nauki, to w dalszym okresie czasu niejeden pracownik może stanąć w miejscu ze swoim rozwojem. Warto więc podczas składania dokumentów zorientować się, jakie i w tym obszarze mogą być możliwości, czy firma zapewnia kursy i szkolenia dopasowane do potrzeb i oczekiwań konkretnego pracownika.

Na zakończenie wspomnieć też należy o atmosferze i klimacie jakie panują w miejscu pracy. Przecież spędza się w niej prawie jedną trzecią życia, tak więc bardzo dobrze by było, żeby czas ten nie stał się przykrym i niewdzięcznym obowiązkiem. Tak więc i o tę rzecz należy się dowiedzieć, jeżeli poszukiwać się będzie swojego pierwszego pracodawcy.